Guestbook-The guestbook is designed for our Guests to give us what they have in mind about our web and services

Dear Guest,

We hope that you will fill in the following form by giving us your views or suggestions about our website and the services we provide to the public. Your message is very  important to us and may be used to improve the layout of our website as well as our services. Thank you for your valuable message you sent to us now. We are here to meet your satisfaction.

Welcome

Mr. E.M.S

IT Department Desk

Please enter the code:

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.

Dear Guest,

We are expecting to get your comments about Enaboishu High School. Do not hesitate! Let us know what are your comments and we may publish them on our website after being approved. It is free and friendly to you. Now feel free to write your comments by just clicking on Write a comment and Send Your Message direct to us

Thank you for your feedback

Mr E.M.S

IT Department Desk

 

 

Mpendwa Mgeni,

Tuma maoni yako kuhusu mtandao wetu na huduma zetu  kwa kuandika ujumbe wako kupitia Write a Comment  na kisha Bonyeza Send na ujumbe wako utatufikia moja kwa moja.

Asante kwa maoni yako.

Bw. E.M.S

IT Department Desk

Write a comment

Comments: 2
  • #1

    Elibahati Raphael (Saturday, 24 September 2011 13:36)

    Congratulation my school for discover the new good thing in this globalize World now were up to date.
    Bravo my school big up....!

  • #2

    enaboishuhighschool (Wednesday, 29 February 2012 00:18)

    Email Address: emanuellaize@yahoo.comr

    Message:

    Katika maisha yangu na niliko pita sijawhi kuwaona waalimu ambao wana ujuzi wa kukaa na watoto na kuwaleya kama wazazi na pia ni zaidi ya wazazi na pia nafikiri mimi nimesoma pale kwa sababu ya walimu licha ya elimu wanaotoa ila zaidi ni malezi watoto wengi wanao hama pale siyo kwamba wanakwama bali ni kwa sababu tu ya kushindwa masoma ila wanatamani wakae, naomba waalimu wahakishe watoto wasihame maana wanapendwa na watoto!!
    Asante,
    Emanuel laizer
    Kidato cha sita Enaboishu!!